Takmičenje za OŠ

I uz svaki primer da ide nešto opširnije objašnjenje a ne samo uz prvi primer.
To je naravno dobronamerna sugestija, smatram da bi dosta pomogla razumevanju, a moguće da vam to ne odgovara iz nekog drugog razloga.

Nema razloga da se ljutimo. :slight_smile:
Na zalost Petlja nije organizator takmicenja. Mi samo pruzamo tehnicku platformu za odrzavanje takmicenja.
Najbolje bi bilo da sve sugestije za takmicenje pisete direktno organizatoru na mail: takprog.os@gmail.com

Srdacan pozdrav,
Nenad

:+1:

Dobar dan poštovani, kada možemo očekivati konačne rezultate za okružno za onsovne škole?

1 Like

I mene interesuje!

Postovani,

Najbolje da se javite na mail takprog.os@gmail.com.

Srdacan pozdrav!

Поштовани,
Ове године, 22/23, државно такмичење за ОШ (Пајтон), одржава се истог датума кад и окружно из Српског језика - 01.04.2023.
Такмичење из српског почиње у 10ч, а програмирање још није објављено.
Молимо да избегнете поклапање сатнице, ако није могуће померање за други датум.
Хвала и поздрав!

Postovani,

Petlja nije organizator takmicenja vec samo pruza tehnicku podrsku i platformu za odrzavanje.
Najbolje je da se obratite Takmicarskoj komisiji za osnovne skole na email takprog.os@gmail.com.

Srdacan pozdrav,
Nenad

Хвала!

Poštovani, da li će takmičenje biti full feadback? Pozdrav!

1 Like

Predlog - Takmičenja - Petlja - Algora :slight_smile:

Takmičenje iz programiranja nas je naučilo da mašina u trećoj deceniji 21-og veka i dalje ne može još uvek da zameni čoveka.:rofl:
Evo na primer u brzini pregledanja zadataka.
Ili su nam nastavnici iz srpskog, fizike, matematike, itd “super racunari” kada mogu u roku od par sati da RUČNO predgledaju mnogo više testova i objave rezultate.
Masina 0:1 Čovek

2 Likes

Bravo za komentar​:clap::clap::clap:
I ja sam to primetio!
U istom danu dobijemo rezultate iz ostalih predmeta, a našim informaticarima treba ovoliko vremena😊
Prosle godine za kvalifikacije su skoro u istom danu istakli, ali se zato svakim narednim nivoom takmičenja sve više odužilo čekanje.
A svi smo nestrpljivi🤔

1 Like

Nestalo im drva i uglja za “mašinu” a nisu očekivali verovatno zahladjenje u aprilu :man_shrugging:

1 Like

Da li će se neko iz komisije bar udostojiti da kaže šta je razlog kršenja vremenskog ograničenje iz Pravilnika koji su oni doneli za ovu godinu gde se između ostalog navodi ovo:

“ Комисије надлежне за прелиминарно оцењивање и бодовање задатака дужне су да у року од 48 сати након завршетка такмичења објаве детаљан опис поступка којим се одређују бодови, прелиминарне резултате такмичења, званична решења Комисије и радове свих такмичара.”

Važno da nemaju problem da smanjuju bodove ako se predje i minimalno vremensko ograničenje u poslatom zadataku a to sto sami ne poštuju “vremenska ogranicenja” koja su gle čuda oni doneli, to ništa.

3 Likes

Nije samo taj član prekršen. U kabinetu RG-2 su učenici imali problem sa Idlom koji je bagovao na najobičnijem inputu. Možda je još negde postojao takav problem? Izgleda da je u pitanju loša instalacija ili je, po rečima nekih kolega, bio instaliran Idle 2. Neka deca su instalirala Idle 3, ako su se setili. Ostali su programirali “na suvo”, bez mogućnosti da testiraju kod, a nisu ni pokušali da izađu na internet i koriste nešto drugo, jer su znali da to nije dozvoljeno. I šta ćemo sad? Kakvu žalbu uložiti? Ovaj propust se ne može ispraviti i deca su mnogo oštećena.

Pozdrav,

U test primerima za juniorski SIO koji je trenutno okačen na Petlji fale test primeri za zadatak “Broj cifara iza zareza”.
Inače piše da su preliminarni rezultati okačeni 29.04 a nisu bili vidljivi na sajtu minimum do prvog maja

Edit: jasno mi je zašto piše da su okačeni 29.04. Zato što su tada okačeni rezultati automatskog testiranja a juče/danas je editovana ta vest u preliminarne rezultate

Pozdrav,
Da li će i ove godine biti svečane dodele nagrada za SIO?

1 Like

Pisao sam DMS-u (a ubacio sam u prepisku i takprog.os) pošto je prošle godine bila zajednička dodela za juniorski SMO i SIO. Odgovorili su mi da od kolega iz informatičke komisije možemo očekivati informacije o dodeli nagrada, ali mi iz informatičke komisije još nisu odgovorili (ako su uopste oni takprog.os@gmail.com)

2 Likes

Poštovani, moj učenik od 10h pokušava da pristupi takmičenju ali ne može.