Takmičenje za OŠ

Imamo slican problem, ne vidi nam se ativno takmicenje za 7. razred. Ucenik Teodora Milosevic teodoramilosevic314@gmail.com, nastavnik Danimiraka Miljkovic, OS Jelena Cetkovic

Zdravo,

Trebalo bi da se sada vidi takmičenje za tvoj nalog na arena.petlja.org

Srdačan pozdrav

Sad smo probali, i dalje je isto

Hajde probaj da da uradiš hard refresh na browseru ctrl+shift+r

1 Like

Uspelo je. Hvala

1 Like

Ne vidi nam se aktivno takmičenje za 7. razred.
Učenik-username: darkodusanradovic
email: dare2616@gmail.com

Zdravo,

Sada bi trebalo da se vidi.

Srdačan pozdrav

Vidi se. Hvala Vam puno!

1 Like

Poštovani,
učenik username: tmm
nema pristup kvalifikacijama. Registrovan i odobren.

Zdravo,

Trebalo bi da sada može da vidi takmičenje.

Srdačan pozdrav

Vidi se.
Hvala puno.

1 Like

Kada izlaze rezultati za Prvu rundu kvalifikacija?

1 Like

Jos se ne zna, ali mozes pratiti dva postavljena pitanja na vrhu liste pitanja na algori, pa videti kada neko iz komisije odgovori

2 Likes

Pratim, neizvesno

1 Like

Još nisam video zadatake, upravo sam čuo od dva osmaka da danas na okružnom uopšte nisu razumeli tekstove zadataka i da im je je to najveći problem. Verovatno nisu načitani kao ostali ili slabije kapiraju tekstove ali to je ono o čemu sam već pričao, i meni ponekad treba par minuta dok ne shvatim šta je pisac hteo da kaže. Zar ne može zadatak da se postavi dečijim jezikom a što se tiče rešavanja samog zadataka neka bude duplo teži, samo neka je postavka razumnija

1 Like

Obojica spominju zadatak D kao najteži za razumevanje. Da su pokušavali da shvate postavku, čitali ga više puta ali da im postavka uopšte nije bila jasna. Jedva čekam da pogledam tekstove zadataka, naročito tog D


Ovo je postavka D zadatka.

2 Likes

OK, ja sam shvatio ali razumljivo mi je da određena deca koja možda imaju bolje programerske veštine od jezičkih nisu uspela da shvate. Evo pored mene je nastavnica srpskog kojoj sam dao za zadatak da proba da shvati šta se traži u zadatku i nije uspela, ali onda sam joj objasnio uz pomoć dodatka u vašem objašnjenju i shvatila je.

Ne ljutite se, stvarno dobro radite svoj posao :+1:, ja sam oduševljen organizacijom takmičenja, ali postoje deca sa mnogo dobrim programerskim veštinama koji često imaju problem u razumevanju zadataka i to se ponavlja iz takmičenja u takmičenje. Samo to treba ispraviti a moguće je veoma lako.
Svaka vam čast ovo je više dobronamerna sugestija koja bi mogla da deca sa boljim programerskim veštinama dođu do izražaja (npr imate i disleksičnu decu a da su dobri programeri, oni tek ne bi shvatili šta se traži).

Evo mog predloga: tekst zadatka ostane isti a samo da je objašenje glasilo ovako (inače mislim da vam često fali u svim zadacima (ali u svim, za svaki slučaj) samo malo jače objašnjenje zadataka uz isti tekst i to bi bila velika razlika):

Objašenjenje
Maksimalno se mogu uzeti četiri elemenata niza (34, 31, 38 i 29) a da je razlika između najvećeg i najmanjeg člana (38-29) manja ili jednaka 10

I uz svaki primer da ide nešto opširnije objašnjenje a ne samo uz prvi primer.
To je naravno dobronamerna sugestija, smatram da bi dosta pomogla razumevanju, a moguće da vam to ne odgovara iz nekog drugog razloga.