Zadatak "marsovci"

Pitanje ili opis problema

Imam jedno kratko pitanje za one koji su resili ovaj zadatak: Da li ikad dolazi do toga da se najveci broj u nizu nalazi posle najmanjeg ili ne?

Evo source zadatka
Da dodam, bilo mi je logicno da (ako se naveci broj uvek nalazi pre najmanjeg) ako ima vise elemenata iste vrednosti (a da je ta vrednost najveca) da sacuvam poslednju poziciju, zato sto sam dosao na ideju da resenje glasi :
(pozicija_najveceg + 1) * (n - pozicija_najmanjeg) // gde je n broj elemenata

Link ka zadatku

https://petlja.org/BubbleBee/r/problemi/takmicenja-srednje-skole/03_marsovci

Ne mora uvek da bude pre najmanjeg, zasto bi to vazilo?
Evo na primer 5 2 3 1 5 4 1 5 5

Bitno je, ako pogledas ovaj primer
345231535
postoje 3 petice, i posto nam je potreban najmanji interval, odgovara nam petica na poziciji 6, koja se nalazi posle najmanjeg broja.

Ocigledna ne kapiram tvoje pitanje.

Pogledaj moj source, onda ces verovatno shvatiti
Ali ukratko, moj program radi na ovaj nacin:
Dok ucitavam visine marsovaca, u isto vreme odredjujem najvecu i najmanju vrednost, i u isto vreme pamtim njihovo mesto u nizu. Ako racunamo da se najveca vrednost ne pojavljuje nakon pronalaska najmanje, onda bismo nasli najmanji interval tako sto bismo uzimali poziciju poslednje pronadjene najvece vrednosti, i prvu poziciju najmanje vrednosti. Bitno je da je interval sto manji zato sto onda ima vise podnizova koji zadovoljavaju kriterijum, i taj broj podnizova moze da se izracuna kao (pozicija_najveceg + 1) * (n - pozicija_najmanjeg)