Zadaci

Koristio sam Petlju pre oko godinu dana i moram reci da se dizajn mnogo promenio (u dobrom smislu, naravno) i zato imam problem sa orijentisanjem. Secam se da je postojao deo stranice u kome pisu znacenja skracenica koje se pojavljuju kada se nesto odredjeno desi sa programom (“wa” i slicno) i sad ne mogu da ga nadjem.I pored toga, da li jos uvek postoji opcija za izbacivanje resenja zadatka, i ako da, gde se nalazi?
Puno bi mi znacio Vas odgovor, hvala unapred.

Poštovani Danilo,

Značenja skraćenica možete naći na 15 strani ovog uputstva https://petljamediastorage.blob.core.windows.net/root/Media/Default/Help/Nastavnik.pdf

Što se tiče rešenja zadataka, to zavisi od vašeg tipa naloga i tipa materijala u kome rešavate zadatke. Sa učeničkim nalogom možete vidti neka rešenja ispod zadataka, ukoliko je to omogućeno. Za neke zadatke rešenja možete da vidite samo kada rešite zadatak ili ako imate profesorski nalog. Za neke zadatke je rešenje dostupno svima. Ako je rešenje dostupno, možete ga videti ispod prozora u koji ukucavate tekst zadatka, kao na slici dole

Za neke zadatke možete i preuzeti test primere klikom na dugme za preuzimanje ispod naslova zadatka.

Mogući rezultati označeni su sledećim oznakama:
• OK - ok (izlaz programa je jednak očekivanom)
• WA - wrong answer (izlaz programa je različit od očekivanog)
• TLE - time limit exceeded (program je prekoračio vremensko ograničenje)
• CE - compilation error (neuspešno kompajliranje)
• MLE - memory limit exceeded (program je prekoračio memorijsko ograničenje)
• RTE - run-time error (program nije prekoračio ni vreme ni memoriju ali nije uspešno završio, primeri su
dealociranje null pokazivača, deljenje nulom, upisivanje u niz van veličine niza i slično)
• NT - not tested (u nekim zadacima testiranje se prekida nakon prvog primera na kome status nije OK i u
tom slučaju ostali primeri nisu testirani i obeleženi su ovim statusom)