Varanje

Imam jedno mozda(vise nego verovatno) glupo pitanje. Za primer uzeo bih zadatak palindrom koji trazi unos petocifrenog broja i ako je on palindrom da ispisemo da a ako nije da ispisemo ne. Na primer ja ne znam kako se radi taj zadatak i hocu da probam da dobijem bar neki poen pa napisem program koji samo unosi neki broj a i nakon toga ispisuje tekst “DA”. Da li je to varanje? Kako se uopste odredjuje da li neko vara ili ne?

Varanje je prepisivanje.
Mozes da pokusas da nastelujes test primere, ili ako su mala ogranicenja tipa za 1000 slucajeva da ispises 1000 ifova i da ti radi zadatak, niko nece da ti skine bodove ako ti radi zadatak na bilo koji nacin ali ce test primeri vrv biti takvi (barem na nekom visem rangu) da ces dobiti manje bodova, ili 0.
Barem mislim da je tako.

Divno. Hvala sada mi je sve jasno.

Ovo nije moguce raditi na republickom takmicenju jer je neophodno da svi test primeri iz nekog podzadatka budu tacni da bi dobio poene za taj podzadatak.

1 Like

Kako mislis podzadatak? Jel to ono sto napisu 15 poena ce nositi zadaci u kojima je x jednako 1 30 poena u kojima je x vece od 1 i to?

Da. Svaki podzadatak ima nekoliko test primera u sebi.

3 Likes