Treći krug kvalifikacija, osnovna škola

Poštovani,
Sinoć u 22:58 prosledio sam mejl na takprog.os@gmail.com u kome sam postavio pitanje u vezi sa bodovanjem jednog od zadataka sa takmičenja.
Kako mi komisija nije odgovorila, a na sajtu nema informacija koji je rok za žalbu kao i rok za odgovor na žalbu, molim Vas da mi vi na to odgovorite.
Pozdrav
Bogdan Živković (7.razred)

1 Like

Zdravo Bogdane,

Koliko je meni poznato, rok za ulaganje žalbe je 72 sata nakon završetka takmičenja, a rok za objavljivanje konačnih rezultate je 10 dana nakon završetka takmičenja prema Pravilniku za takmičenja iz informatike.

Taj rok određen je za okružni, državni i SIO, ali, koliko je meni poznato primenjuje se i za kvalifikacije.

U okviru ovog drugog roka od 10 dana, komisija odgovara na žalbe svih takmičara. Preporučio bih malo strpljenja, pošto sam siguran da ćeš dobiti odgovor. Iz mog iskustva, komisija uvek odgovori, čak i kada je žalba poslata u kasnijem roku nego što je trebalo.

Srdačan pozdrav,
Lazar

1 Like

Poštovani Lazare,
Hvala
Pozdrav
Bogdan

1 Like

Postovani,
video sam rezultate takmicenja u trecem krugu, ali tamo nisam nasao svoje ime. Zovem se Nikola Nikolic, OS Stevan Sindjelic, 6.razred, Beograd-Zvezdara.

Molim da proverite spsak.

Hvala,
Nikola

Zdravo,

Kada neki takmičar nije na spisku obično znači da nije ostvario bodove. Ako misliš da je trebalo da ostvariš bodove i da je nešto drugo u pitanju, piši na takprog.os@gmail.com, zvaničnu adresu takmičarske komisije.

Srdačan pozdrav

Hvala,
pisao sam na taj mail, nema odgovora. kako onda da se zalim?
Zar nije logicno, da iako nemam poene, mada sam radio par sati, da se moje ime nadje na spisku?
Ovako izgleda kao da nisam ni radio takmicenje :frowning:
Pozdrav,
Nikola

1 Like

Zdravo,

Razumem o čemu pričaš i siguran sam da su kolege iz komisije imali i u to u vidu kada su donosili odluku da li se objavljuju svi rezultati ili ne.
Razumem da postoje i takmičari i takmičarke koji možda ne žele da im se objavljuje ime bez poena.

Na moju radost, nisam ja taj koji je pozvan da donese tu odluku :smiley:

Bilo kako bilo, nadam se da ti je odgovoreno na mail.

Srdačan pozdrav