Грешка са грејдером?

У проблему Rastojanje tačaka, грејдер за Python 3.x ми погрешно оцењује решење. Добијам RTE иако ради у мом интерпертеру.

Ово је моје решење:

import math

A_x = int(input())
A_y = int(input())

B_x = int(input())
B_y = int(input())

print(round(math.sqrt((A_x - B_x) ** 2 + (A_y - B_y) ** 2), 5), end=“”)

Da li se to dogadja u svim primerima ili samo u nekim?

Da dodam, ja sam uradio jedan zadatak u pythonu na kvalifikacijama, iako su mi resenja test primera koje sam sastavio bila tacna, dobio sam RTE skoro na svim test primerima. Preporucujem, ako se spremas za takmicenje da koristis ili c++ © ili pascal, jer je garantovano da su ti jezici podrzani

Da li se to dogadja u svim primerima ili samo u nekim?

Дешава се у свим примерима.

Da dodam, ja sam uradio jedan zadatak u pythonu na kvalifikacijama, iako su mi resenja test primera koje sam sastavio bila tacna, dobio sam RTE skoro na svim test primerima. Preporucujem, ako se spremas za takmicenje da koristis ili c++ © ili pascal, jer je garantovano da su ti jezici podrzani

И ја сам имао 6 примера са RTE где ми је требало бити тачно, али то ми није одузело превише поена, више ми је одузео TLE јер је Python иначе спор језик. Да сам написао исти програм у C++, не би имао ни један TLE (а на такмиченњу сам их имао 38 :neutral_face:). Размишљао сам да се пребацим на C++, али немам времена сад да учим, јер је то много компликованији језик. Мислим да би ми требало око 6 месеци учења 2 сата на дан да би могао да се такмичим са тим језиком.

Bolje je da krenes sto pre mozes, svakako ces moci sledece godine da se takmicis. Python ne samo da je uzasno sporiji, nego i zahteva vise memorije (koliko sam primetio kad sam testirao dva ista zadatka napisana u python-u i c+±u). Nema mnogo materijala vezanog za jezik da se uci, mislim da ti nece biti tesko da se prebacis na c++ posto si vec upoznat sa python-om

Bolje je da krenes sto pre mozes, svakako ces moci sledece godine da se takmicis. Python ne samo da je uzasno sporiji, nego i zahteva vise memorije (koliko sam primetio kad sam testirao dva ista zadatka napisana u python-u i c+±u). Nema mnogo materijala vezanog za jezik da se uci, mislim da ti nece biti tesko da se prebacis na c++ posto si vec upoznat sa python-om

Пробаћу мало да видим неки туторијал за C++, ал’ мене највише збуњују варијабле (променљиве) са оним неким варијацијама са long и тако то.

http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/variables/
ovde imas jednu tabelu gde se sve objasnjeno

http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/variables/
ovde imas jednu tabelu gde se sve objasnjeno

Хвала!

Nema na cemu, a kroz osnove mozes da projuris po sajtovima kao sololearn.com (knjige su mnogo bolje, ali ako nemas vremena, bolje ista nego nista)

1 Like

Открио сам да грејдер не прихвата input функцију која се користи за добијање улаза. Такође не може да се добија улаз са stdin функцијом из sys библиотеке. Ово би требало да се поправи, јер је задатак тренутно нерешив за Python 3.x кориснике.

Treba samo umesto int da stavis float. Meni radi kako treba.
Ax=float(input())
Ay=float(input())
Bx=float(input())
By=float(input())
print(round(((Ax-Bx)**2+(Ay-By)**2)**0.5,5))

1 Like

Управу си! А писало ми је RTE уместо WA, јер је улаз био децималан број, док је тражен цео број. То ме је збуњивало. Хвала!

Znaci zbog toga sam izgubio 100 poena u prvom krugu kvalifikacija…