Taksi rastojanje oko pravougaonika

Testiranjem svog koda na Petlji namenjenom za nezvanično testiranje zadataka iz I kruga kvalifikacija za osnovce, u zadatku Taksi rastojanje… dobila sam da mi na 7. i 10. test primeru program daje pogrešne rezultate, ali kada sam na te test primere testirala svoj program u samom IDLE okruženju, program mi je dao tačne rezultate kao što su napisani izlazi u vašim pomenutim test primerima. Nije mi jasno zašto Petljina platforma daje da mi program nije tačan na ta dva test primera. Da li je u pitanju neka greška na Petljinoj platformi? Evo postavljam i skrinšotove sa svog računara.


Слађана, хвала вам што сте нам указали на проблем. До грешке је дошло у паковању тест примера, у архиви за преузимање је омашком завршио један од интерних скупова тест-примера за овај задатак, који није коришћен за званично тестирање (можда сте приметили и то да у овом, погрешном скупу има више тест-примера него на платформи за тестирање). Извините због ове збрке. Грешка је у међувремену исправљена, преузмите поново примере за тестирање.

1 Like

Хвала на брзом одговору

1 Like