Samo jedno malo pitanje

Pozdrav!

Imam jedno pitanje posto nikad nisam bio na takmicenju i ovo mi je prvi put a niko mi nije dao pravi odgovor…

Dakle ako ja uradim jedan zadatak i izadje mi [WA] i ja kliknem na to, zatim mi izbaci prozorcic sa 9 redova od kojih su 8 [OK] i samo jedan [WA]. Da li u tom slucaju mogu izvuci koji bod?

Hvala unapred!

Da, svaki test primer se boduje sa 100 / broj test primera. Uglavnom bude 5 bodova po test primeru.

1 Like

Ovo vazi samo ukoliko se takmicis za osnovne skole ili za srednje na kvalifikacijama i okruznom.
Na republickom takmicenju se vec koristi sistem sub-taskova (eng. podzadataka). Svaki sub-task vredi x poena i ti na tom subtasku mozes osvojiti x ili 0 poena zavisno od toga da li su ti bas svi test primeri prosli ili postoji bar jedan koji nije (redom, naravno :smiley: - 0 poena se dobija kad ima bar jedan primer koji nije OK ).
Postoje varijacije na temu gde se za svaki test primer koji je OK dobija recimo 0.6x poena, ali takvi slucajevi bice detaljno objasnjeni u zadatku (primer: okruzno 2018. B kategorija, 3. zadatak).

1 Like