RTE Zadatak: Faktorijel

Jel moze neko da mi kaze sta nije u redu i kako bi trebalo da se uradi?
Pokusao sam svasta (oko 100 pokusaja sa razlicitim izmenama), ali i dalje se ne otklanja RTE. Ovo je jedan od kodova za koji mi javlja RTE. Kada izbacim moduo iz koda onda dobijam TLE. Pokusao sam na online compiler-ima i ne bi trebalo da javlja TLE, bar ne za onaj input koji je ogranicen u zadatku.

#include
using namespace std;

int
main ()
{
int a, b;
long int x = 1;

cin >> a >> b;
int c = b;

if (a % b != 0)
c = a % b;
while (a >= c)
{
x = x * a;
a -= b;
}

cout << x;
}

Link na kome se nalazi zadatk: https://petlja.org/BubbleBee/r/Problems/2009-skolsko-ss-faktorijeli

1 Like

Ne ucitava se tacan broj uzvicnika nego sami uzvicnici, pa program ne prepoznaje uzvicnike u tipu int.

1 Like

#include komanda treba da ima ime fajla.

ako kliknes na CE dobises vise informacija, npr:
code.cc:1:10: error: #include expects ā€œFILENAMEā€ or

1 Like

Mislim da je to to, izgleda da sam pogresno razumeo. Sad cu pokusati da ispravim

1 Like

Nekako sam to izbrisao dok sam editovo post

1 Like

E prijatelju ja mislim da ti se ovo radi preko one rekurzije. Znas da je faktorijel od 1 = 1 a u suprotnom ides return a*faktorijel(a-1); valjda tako to ide sad.

Oces li da ti posaljem kako sam ja uradio ne znam dal to sme kako to ide ovde na ovom sajtu boga pitajā€¦

1 Like

Uspeo sam da ga uradim i sajt prihvata resenje, ono sto je rekao za sta mi je rekao acazdr je bio problem.
Za ovo sto si pitao i mene to zanima. Posalji mi porukom, mislim da je to u redu posto oni koji nisu uradili tako nece videti. Iskreno mislim da je ok postavljanje resenja, ako neko hoce da nauci i vezba on ce pokusati bez gledanja u resenje, a ako vec ne uspe ili ne zna sta bi radio (kao sto ja npr nisam znao primenu c++ libary-a u ovim zadacima) on ce pogledati u resenje i mocice da se snadje i nauci nesto novo.

1 Like