Rezultati kvalifikacija

“Čekati, biti strpljiv, to znači misliti.” Friedrich Nietzsche

5 Likes

“Veruj u ono sto vidis.” U.P

2 Likes

Neko ti je poslao screenshot, zar ne?
Vidim da nije tvoj user name gore u uglu
+“tabela rezulatata” xd

1 Like

nije njegov nego pecin lul

1 Like

rito pls

2 Likes

“Ne trazi iglu u plastu sena.” U.P

1 Like

“Peča i Uroš su dva nadaleko poznata hakera…”, lep uvod za tekst nekog budućeg takmičarskog zadatka :slight_smile:

2 Likes

New Bitmap Image

2 Likes

Idite da spavate, verujem da će rezultati da budu tek danas posle devet sati čim su ovde stavili 09:00 27.12.2017

4 Likes

dzimi sajber prevarant je bolji ipak

2 Likes

Lepo je videti da je Algora aktivna :smiley:

Hajde da probamo da se aktiviramo u još nekoj temi, recimo, pričajte kako bi rešili 4. i 5. zadatak… pa dok se zapričate, nećete ni primetiti kako je brzo prošlo vreme do objavljivanja rezultata :sweat_smile:

5 Likes

https://takprog.petlja.org/srednjaskola/post/48

  1. mislim da ovo radi. Nadjemo convex hull. Stranica koja moze da bude stranica trougla je ona koja je stranica i convex hulla i datog mnogougla. Trece teme je odredjeno presekom 2 susedne stranice convex hula (treba naci da li je na dobroj strani convex hulla ili ne). Kasno sam krenuo da radim pa sam poslao -1 na svaki primer :slight_smile:

  2. je maximum bipartitate matching, leva strana niz A, desna je set svih mogucih A[i]/B[i]

1 Like

“Trece teme je odredjeno presekom 2 susedne stranice convex hula”-sumnjam da si na to mislio,dve susedne stranice CH-a se seku u temenu CH-a,mislim da si mislio da se gledaju po CH-u uzastopne cetvorke tacka A,B,C,D ,odredi se presek AB i CD i ako sa suprotne strane od A u odnosu na duz BC,dobar je presek.Naravno treba proveriti da li su BC susedne i u pocetnom mnogouglu.

2 Likes

Btw testovi na 5. su izuzetno losi,odnosno gotovo svaki pokusaj matching-a prolazi.Posle implementacije Khun-ovog algoritma sam cisto is zabave napravio neku greedy improvizaciju matching-a za koju se prilicno lako nalazi primer u kome ne radi i sad testiranjem vidim da donosi 100 poena.Moj greedy-los matching je sledeci:Neka su cvorovi desno Ri a levo Li.Algoritam se sastoji iz dva koraka koja ponavljamo dok ne bude moguce dodeliti cvoru sa leve strane neki sa desne:1. Dokle god postoji cvor R_{i} tako da postoji trenutno samo jedan cvor Li sa kojima je povezan,dodelimo cvoru Li cvor Ri izbacimo oba cvora iz grafa.2. korak nadjimo cvor Li koje je povezano sa najmanje cvorova Ri i dodelimo mu bilo koji cvor Ri i izbacimo oba iz grafa.Naravno postoje velike sanse da ovaj algoritam prodje neke test primere (jer se slucajno bira koji cvor Li sa najmanje grana izbacujemo) ali je prilicno lose da dobije sve poene.Evo kod koji nazalost nosi sve poene,ako neko zeli da nadje primer na kome ne radi,nije tesko moze i brutforsom za graf sa 6 cvorova levo i desno.

2 Likes

Kako vam se sviđaju primeri za 4. zadatak? :slight_smile:

4 Likes

Mislio sam bas na 4 temena A,B,C,D i presek AB i CD. Hvala na korekciji

1 Like

Ocigledno i suvise dobri gledajuci rezultate na tom zadatku :smiley:

4 Likes

https://takprog.petlja.org/srednjaskola/post/49

Da li je moguće negde videti originalne tekstove zadataka sa kvalifikacija?