Progsice - A3 2010

Potrebna mi je pomoc oko ovog zadatka. Da li neko ima neke hintove? (nadam se da sam skapirao sta mi se trazi)

Formalnije rečeno, pitanje je na koliko načina možemo obrisati neke karaktere iz datog stringa, tako da string koji nam ostane bude palindrom (da se isto čita i od napred i od nazad).

Da li ti pada na pamet neko rešenje? :slight_smile: Dinamičko programiranje je u pitanju.

Definitivno nisam bio skapirao zadatak (i dalje ne kapiram slike koje su prikazane kao pomoc,ako moze neko da mi objasni, zadatak ovako kao zadatak i nije toliko tezak), ali sam ga resio. dp[i][j] broj palindroma napravljenih od nekih elemenata iz segmenta [i,j].

Slike su ustvari svih 8 palindrome substrings, svaka od ovih zena je neki karakter stringa “patka” (druga i poslednja su iste), precrtane predstavljaju one karaktere koji se izbacuju…

Hahaha hvala puno, jesam glup. :slight_smile:

Ova slika je toliko konfuzna, jeza me uhvati kad je vidim :smiley:

1 Like

Zato sam i postavio pitanje, nije mi bilo jasno sta se ustvari trazi

Kad smo vec kod stringova jel postoji neki razlog sto ih nije bilo sada na kvalifikacijama ili samo slucajnost

Slučajnost, nema nekog pravila tu :slight_smile: Mnogo je mogućih oblasti, a samo 5 zadataka.