Problem sa zadatkom C#

Pitanje ili opis problema

[Poštovanje. Trenutno učim programski jezik C#. Učim iz vaše knjige " Uvod u programiranje u programskom jeziku C#". Autori su: Dragan Mašulović u saradnji sa Nebojšom Vasiljevićem i Milanom Vugdelijom. Imam problem sa sljedećim zadatkom.
Zadatak glasi ovako: " Napisati C# program koji od korisnika učitava koordinate (x, y) donjeg
levog temena kvadrata čije stranice su paralelne koordinatnim osama, dužinu a stranice kvadrata kao i koordinate (px, py) tačke P za koju se zna da
se nalazi izvan kvadrata, i određuje rastojanje tačke P od kvadrata.
(Rastojanje tačke od kvadrata se računa tako što se nađe tačka Q na rubu kvadrata
koja je najbliža tački P pa se izračuna rastojanje tačaka P i Q.)"]

Evo vam i moj napisani kod. Pola sam uradio. Imam više ideja za rješenje zadatka međutim u realizaciji se samo zapletem. Na internetu sam našao način kako riješiti zadatak kada imam jednu koordinatu poznatu a drugu ne, međutim ovdje su mi obje nepoznate. Da li to znači da koordinata Qx od tačke Q mora biti jednaka ulaznom x ili šta već? Molim vas pomozite mi.

          int x, y, a, px, py;
        Console.WriteLine("\a Unesi koordinate donjeg lijevog tjemena ");
        x = int.Parse(Console.ReadLine());
        y = int.Parse(Console.ReadLine());
        Console.WriteLine(String.Format(" Koordinate su x: {0} i y: {1} ", x, y));

        Console.WriteLine(" Unesite duzinu stranice a");
        a = int.Parse(Console.ReadLine());

        Console.ReadLine();
        Console.WriteLine(" Unesite koordinate tačke P ");
        px = int.Parse(Console.ReadLine());
        py = int.Parse(Console.ReadLine());
        Console.WriteLine(String.Format(" Koordinate su px: {0} i py: {1} ", px, py));
        double d = a * Math.Sqrt(2);
        int Qx, Qy;

@nezicsajo1510 postavi link na zadatak ili stranicu

Postavio bih ali ne mogu iz razloga što je knjiga isprintana a prethodno je bila u pdf formatu. Napisao sam tekst zadatka pa pomozi ako možeš :smile:

@nezicsajo1510
Ponovo sam procitao tvoj post. Ako je to zadatak, uvek ti je poznata jedna koordinata take Q (Xq, Yq). Zasto?
Zato sto iz uslova zadatka stranice su paralelne koordinatnim osama. Znaci imaš cetiri duzi koje su paralelne koordinatnim osama, odnosno uvek ti je jedna od koordinata X ili Y konstantna.
Taj konstantni broj mozes da izračunaš: Imaš jedno teme i duzine svih stranica. Odatle mozes da izračunaš koordinate ostala tri temena, i tako si definisao duzi i koordinate tacaka na stranicama u funkciji od samo jedne koordinate.

Srećno u uspesnom resavanju zadatka !