Problem sa sadržajem

Poštovani,
Pre nekoliko dana u Takprog delu petlje na stranici registracija učesnika, pisalo je da sam registrovan i ODOBREN, a danas na toj stranici uopšte nema podataka o mojoj registraciji.
Na ovom linku: https://takprog.petlja.org/osnovnaskola/registration piše samo “Trenutno nema otvorenih registracija”.

S poštovanjem Sava Ivanović

Ova poruka je automatski generisana sa lokacije: https://petlja.org/

1 Like

Poštovani,

Znamo za taj problem. Rešavamo ga trenutno. Ne brinite ništa, rezultati takmičara nisu ugroženi. Javićemo se uskoro sa obaveštenjem za sve učesnike takmičenja.

Srdačan pozdrav

Поштовани Лазаре,

Хвала на брзом одоговору .
Пише Вам отац, Предраг Ивановић, једног од такмичара основне школе, сада се не обраћам Вама лично већ преко Вас, као особи која нам је одговорила, комплетном петљином тиму.
Као неко ко се мало разуме у проблематику разумем да је могуће да се деси грешка и да нешто у базама података не ради из “неког” необјашњивог разлога.
Такође разумем да свако ко ради може да направи грешку.
Оно што не могу да разумем је то, да ли је толико тешко написати обавештење тако да било ко, ко посети сајт петље може да види да се настали проблем решава.
У мом досадашњем искуству из области веб-дизајна Ваш сајт испуњава све техничке могућности за објаву вести-обавештења, како на фронт страни сајта тако и у корисничком делу сајта-контролној табли постоји линк “ОБАВЕШТЕЊА”.
Лутајући по Вашем сајту случајно сам пронашао обавештења о овом насталом проблему у вестима.
https://takprog.petlja.org/srednjaskola
Питам се да ли је било тешко проследити исто обавештење на горе поменута места, јер по логици сво време смо гледали у делу сајта за основну школу где вести и обавештења нису ажурирани већ 10 дана.
Ово Вам пишем добронамерно не би ли се у будуће потрудили да обавештења која се тичу свих корисника сајта, како такмичара тако и наставника, буду транспарентна и лако доступна свима.

Хвала на разумевању, срдачан поздрав, Предраг Ивановић

1 Like

Poštovani Predraže,

Hvala vam na dobronamernim sugestijama. U potpunosti razumem da se određen broj takmičara i nastavnika zabrinuo zbog problema nastalog sa registracijama. Siguran sam da će državna komisija za osnovne škole postaviti obaveštenje na takprog za osnovne škole, ako problem ne budemo uspeli da otklonimo.

Naime, znamo gde je problem nastao, samo još uvek nismo uspeli da implementiramo rešenje, a želimo da izbegnemo da svi učesnici takmičenja moraju ponovo da se registruju. Kako su registracije samo administrativni deo procesa u toku kvalifikacija i suštinski ne igraju nikakvu važnu ulogu do okružnog takmičenja koje je, prema kalendaru takmičenja 19. februara, još jednom bih voleo istaknem da nema potrebe za brigom - rezultati takmičenja i sam takmičarski proces neće biti ugroženi ni na koji način i takmičari neće biti oštećeni.

Srdačan pozdrav

2 Likes

Поштовани,
Честитам на успешно решеном проблему.

Сава Ивановић, такмичар седмог разреда

1 Like

Dragi Saša,

Nadam se da je sada rešen stvarno :smiley: Namučili smo više nego što je ovaj problem zaslužio, ali nadam se da će sada svi takmičari moći da nastave sa registracijama i da će nastavnici videti lepo svoje učenike. Ako bude daljih problema, piši mi, mislim da će se problemi sa registracijama brže rešavati ubuduće.

Srdačan pozdrav