Problem sa Pascalom

Imam problem sa ogranicenjem za matricu u paskalu, ne radi mi kad stavim da ima preko 32 hiljade elemenata, evo na primer napisem: matrica: array [1…100000,1…100000] of LongInt; i ne radi. Hvala unapred! :slight_smile:

Sta tacno ne radi? :slight_smile:
Kakvu gresku dobijas?
Pretpostavljam MLE?

Ne znam, ne razumem se bas toliko haha, ali u principu ugasi se program dok unosim elemente, na primer matrica 2x2, unesem 2 elementa i program se prekine, ne dozvoli mi da unesem do kraja.

Aha, mislio sam da saljes kod na Petlji.
Hmm, moze da bude mnogo problema. Proveri da li ispravno ucitavas elemente, na prave pozicije. Moguce je da pokusavas da ucitas nesto na poziciju koja ne postoji.

Iskreno mislim da nije to, jer radi kad stavim da je manje od 32 hiljade ali kad predjem taj broj nece…evo kako unosim elemente:
for i:=1 to 2 do
begin
for j:=1 to 2 do
begin
read(matrica[i,j]);
end;
readln();
end;

Mozda udaras u granicu za LongInt probaj nesto vece

Probao i Int64 i QWord i nista…

Ako ovo ima veze sa kvalifikacijama koje su trenutno u toku, nemoj da delis svoj kod!

Pretpostavljam da jednostavno koristis vise memorije nego sto imas na raspolaganju. Matrica 10^10 longint-ova je preko 30GB sto verovatno nemas u RAM-u :slight_smile:

Aha mislim da razumem…samo jos da li ce to da utice na moj broj poena na takmicenju, jer meni test primeri koji su manji od 32 hiljade ne rade, odnosno ne mogu da ih unesem. Hvala puno :slight_smile:

U zadatku je receno da 1 <= n <= 1000, tako da

treba da bude [1…1000, 1…1000]

Svaki test primer vredi odredjeni broj poena. Ne moraju svi test primeri da budu tacni.

Ovde na kvalifikacijama je tako, da, ali na primer zadatak sa gradskog iz prosle godine, onaj prvi “Krompir” tu vec treba da stoji od 1 do 10^6 tako da tu mi nastaje problem. Mislim da je tacan, ali da ne mogu da unesem matricu iz nekog razloga…Mogu da Vam posaljem kod ako vas ne mrzi da pogledate i da isprobate sa nekim test primerima. Ali ako nemate sad vremena, moze i posle kvalifikacija, nije hitno s obzirom da je na kvalifikacijama do 1000 :slight_smile: Hvala

Moguce je da resenje zadatka ne zahteva koriscenje matrice :slight_smile:

Zapocni novu temu i posalji svoj kod i link ka zadatku.