Prelaz sa pascala na c++

Na okruznom 2016. mi je sa 100 poena priznat zadatak “Tajna prostorija”, tad sam ga radio u pascalu. Sad sam cisto radi vezbe pokusao da uradim isti zadatak u c++, zadnji kod koji sam poslao je identican onom u pascalu (samo naravno prilagodjen sintaksi c++) i za polovinu test primera ispadam iz vremenskog limita… Da li neko ima ideju zbog cega nastaje ovaj problem i da li zna kako mogu da ga resim, pomoc bi mi dosta znacila. Hvala u napred :slight_smile:

Mozda si sada koristio cin,cout umesto scanf,printf(ovo prvo je dosta sporije ako nisi stavio -std::ios::sync_with_stdio(0); ) ili je racunar koji testira sada sporiji od onog na okruznom 2016 pa ti sada nije prosao kod

Hvala puno Nenade :smile:
Nisam stavio std::ios::sync_with_stdio(0); , od skoro sam krenuo da koristim c++ i do sad se nisam sreo sa ovom komandom…

I nemoj da koristis: << endl; za novi red vec: << “\n”;

Hvala jos jednom, nisam znao ni da ima bitne razlike izmedju ta dva… Ako se setis jos nekog slicnog saveta molim te da odgovoris ovde, sve bi moglo da znaci, ne samo meni vec i ostalima koji su skoro sa pascala presli na c++ :smiley:

Jedino sto mi sada pada na pamet je:
Nema potrebe da posebno ubacujes sve biblioteke (tipa #include <iostream .>,<math.h.>…), samo stavi : #include <bits/stdc++.h> i to je sve sto ti je potrebno