Preklapanje operatora

Pa posto pise da mozemo da pitamo bilo sta sto nas muci, evo mene opet ovde, posle dugog lutanja. Nikako ne mogu da shvatim preklapanje operatora u C++. Gledao tutorijale, citao po forumima… al ne kapiram. Ako neko moze da mi objasni sta ce mi uopste preklapanje operatora (kada valjda sve sto hocu mogu da odradim sa obicnim operatorima)??? Citao sam neka objasnjenja, ali su nejasna (previse strucna). I kad bi neko imao neki normalan link da mi da (da nisu kompleksni brojevi, vektori i sl), bio bih mu bas zahvalan.

Skontao sam da ovo bas i ne vazi:
…ili bilo čega što vas muči i mislite da na Algori možete dobiti odgovor, postavite ovde.
Mozda vam je taj deo nesto poznat… a mozda i nije. Procenite sami, meni je bitno da sam ja skontao nesto o predusretljivosti pojedinaca.
“…i mislite da na Algori mozete dobiti odgovor…”, pa vise ne mislim.
A posto se razlikujem od vas koji nama treba nesto da objasnite, reci cu ovo: preklapanje operatora je neophodno da bi se mogle izvrsavati neke operacije nad objektima (sabiranje, poredjenje itd). Objekti se ne mogu sabirati ili porediti (i sl. operacije) na obican nacin (kao da su integeri).
Aj cao.