Pomoc oko zadatka iz Zbirke - Male serije - Preticanje

Znam da uradim ovaj zadatak na papiru, ali kada pokusam da napisem program napravim haos sa 50 if statementa haha.
Cudno mi je jer sam ostale zadatke iz ove oblasti uradio bez mnogo problema, ali ovde mi tesko ide, pa mozda i komplikujem stvari nesvesno.

Ako neko moze da mi posalje njihov kod da bih bacio pogled, ili barem objasnjenje. Ovako sam ja pokusavao:

Sto se tice slucaja kada nema preticanja, lako sam resio bez problema.

A kada ima, pokusao sam da ih rasporedim po brzini (1-2-3 mesto), svakom mestu dodelim vreme koje je dato u zadatku, i onda izracunam koji ce (od onog sa najvecom brzinom i onog sa srednjom brzinom) zadnji prestici onog najsporijeg. Toliko sam iskomplikovao da mi je ispalo oko 80 linija koda. Da li postoji bolji nacin pristupanja problemu od ovog? Hvala.

Pošto imaš ukupno tri moguća preticanja (preticanje između automobila obeleženih brojevima 1 i 2, ili između 2 i 3 ili između 1 i 3), tačno možeš odrediti trenutke kada će se ta preticanja desiti (ako se uopšte dese). Od ta 3 preticanja, samo treba ispisati ono koje se desilo najkasnije.

1 Like

Hvala, uradio sam na taj nacin i imam problem samo sa 7. i 8. test primerom, pokusacu da nadjem sta je tu problem.