Kvalifikacije 2019/20 drugi krug

U kvalifikacijama 2019/20 drugi krug za osnovne skole zadatak odbojka pise da su a i b manji od 100 ali su u test primerima i vise od 100!

2 Likes

da,zato sam izgubio 60p

a za 4. sam izgubio 100 zato sto nisam proverio da li se cifra nije koristila vise puta ali to je moja greska

1 Like

Da, onaj ko je pisao ili postavku ili test primere za prvi zadatak (Odbojka) bi trebalo da sebe diskvalifikuje, jer u postavci jasno piše da ulaz ne može da bude veći od 100. Ako je ulaz nedeozvoljen, tj preko 100 (u ovome slučaju) naj ispravniji odgovor je da nije izvesno koja ekipa je dobila meč, jer ULAZ prema definiciji zadatka nije ispravan, bez obzira što bi bilo moguće da se izračuna drugačije.

1 Like

@mars @NenadMilutinovic

Postojace zvanicno obavestenje, do tada proverite svoje rezultate u prethodnim takmicenja. (za taj zadatak).

Marko nije clan komisije za osnovne skole pa nema potrebe da ga pitate. :slight_smile:

2 Likes

I na zadatku PUNO FIGURICA imam 5 tacnih izlaza a 0 bodova

a na odbojci sam imao sve poene a pise samo 40

Postovani Despotovicu,

Zadatak Puno figurica se boduje kao sto je i predstavljeno (u dva dela).
Svaki deo je celina i zahteva da prodju svi test primeri kako bi se dobili poeni za tu celinu.

Sto se tice odbojke mislim ste pogresno videli.

Srdacan pozdrav,
Nenad

ok za figurice ali odbojka je sto


inace kad malo ostanem u tom takmicenju proslom kika me sa sajta

Nisam siguran da razumem?

jel se vidi slika

Da

Koji rezultat ocekujete na odbojci?

pa pise sto bodova za nju a na listi imam 40

Lista koja je trenutno objavljena su preliminarni rezultati. :slight_smile:

1 Like

da se zalim ili sta

Nema potrebe, rezulatati ce naknadno biti objavljeni kada se sve usaglasi. Ako jos neko primeti da je ostecen samo javite ovde. Ako je neophodna zvanicna zalba neko ce vam odgovoriti. :slight_smile:

1 Like

Sa sajta vas prosto izloguje jer nema aktivnosti. Istekne user sesija.


Odbojka - test primer broj 5 a = 319, b = 275
U zadatku pise “Са стандардног улаза се у првом реду уноси цео број a (0 ≤ a ≤ 100) , а у другом реду цео број b (0 ≤ b ≤ 100), бројеви поена које су освојиле екипе током целе утакмице.”
???