Format na republickom takmicenju

Od BubbleBee korisnika Nikole Milosavljevica nam je stiglo sledece pitanje:

На републичком такмичењу из програмирања у ком формату треба да се исписују решења х:8:2 или х:0:2 и где се та и остале норме могу наћи на вашем сајту?
Хвала унапред!

Na koji konkretan zadatak ovde mislis? @DuX jel mozes da pomognes?

Mislim na nekoliko zadataka iz BubbleBee zbirke (npr. 1.Aritmetika/1.1Formule:stoljnjak;pravougaonik dat naspramnim stranicama;putovanje), kod kojih je u mom Pascal-u (za oba formata) resenje tacno, ali je na BubbleBee stranici netacno.

Koji izlaz dobijas za test primer dat u tekstu zadatka za Stolnjak?

Uzevsi 3.14 za broj pi resenje je 314.07963.

Potrebno ti je tacnije PI. Ajd probaj sa ovim PI = 3.14159265359 pa javi da li je pomoglo.

Sad je tacno, hvala.
A ostala dva?

Da li ti za ta dva zadatka prolaze primeri koji su dati u tekstu zadatka?

Da, prolaze primeri koji su dati u tekstu zadatka.

Probao sam ponovo na sajtu BubbleBee oba primera, i zadatak putovanje je tacan. Ali, zadatak pravougaonik dat naspramnim stranicama je i dalje kod mene tacan, a na sajtu nije.

Jel moze pls link ka tom zadatku, lakse mi je tako ga pronadjem?

http://bee.bubblecup.org/problemi/Zbirka/pravougaonik_dat_naspramnim_temenima

Da li zaokruzujes ispravno na dve decimale? Da li su ti svi izlazni podaci u zasebnim linijama?

Da.

sklonjen kod

Sklonio sam kod tvog resenja, da ne bismo uticali na druge koji resavaju ovaj problem :slight_smile:

haha, vazi :slight_smile:

Hajde posalji kod jos jednom ali meni u privatnoj poruci pa cu da pogledam, mada ne videh Pascal od srednje skole :slight_smile:

Ovde treba izmeniti dve sitnice:

  1. posto su koordinate do 1000, povrsina moze da bude do 1000000, pa treba koristiti longint za celobrojne promenljive.
  2. opis za ispis dijagonale treba da bude d:0:2, jer u protivnom moze biti praznih mesta (space) pre broja, nisam siguran da li bi grader ovo zamerio, ali svakako ne bi bilo u skladu sa zahtevom.
1 Like