Druga runda kvalifikacija

Poštovani,

Moj učenik Aleksa Davidović iz OŠ “Svetislav Golubović Mitraljeta” ne može da udje na današnje kvalifikacije. Ja sam ga odobrio. Ne znam u čemu je problem. Molim Vas da mi odgovorite.

Pozdrav

Poštovani,

Vidim da je korisnik sa nalogom aleksadavidovic1234 uspešno pristupio takmičenju za peti razred.

Da li je to tačno?

Dakle, trebalo bi da je na stranici arena.petlja.org ulogovan sa korisničkim imenom aleksadavidovic1234 i da tamo, u sekciji aktivna takmičenja, izabere takmičenje Пети разред ОШ, квалификације 2 2021/22

Ako i dalje ne može da pristupi, pišite mi, rešićemo sve.

Srdačan pozdrav

1 Like

Poštovani,

Da, sad mi je napisao da je u medjuvremenu pristupio takmičenju.
Hvala Vam!

Pozdrav

1 Like

Dobar dan!Imam problem i ne mogu da udjem na takmicenje za 5. razred.Moj nalog je sada otvoren i zove se UrosD2010.Hvala unapred!

Zdravo,

Probaj sada. Trebalo bi da ti se na arena.petlja.org pojavilo takmičenje u aktivnim takmičenjima.

Srdačan pozdrav

Poštovani,
Ja sam 7. razred a mogu da se uključim samo na takmičenje za 5. razred. Gde grešim?

Zdravo,

Vidim da si sa nalogom SonjaDimitrijevic dodana u sedmi razred. Takođe, vidim da mi pišeš sa nalogom SonjaDimitrijevic08. Proveri da li si na arena.petlja.org ulogovana sa nalogom SonjaDimitrijevic.

Ako to nije problem, da li možeš da mi pošalješ screenshot kako ti izgleda arena kada se uloguješ?


Da, ulogovala sam se sa nalogom 08 jer sam zaboravila pasword za prvu registraciju.
Evo screenshot šta dobijam

1 Like

Aha, u tome je problem.

Imaš 2 rešenja. Jedno je da za nalog SonjaDimitrijevic povratiš lozinku tako što ćeš ovde Petlja ispratiti proceduru. Ovo je možda zgodnije ako si sa ovim nalogom radila prvu rundu kvalifikacija da se ne bismo posle jurili da spajamo rezultate za različite naloge.

Ako iz nekog razloga to ne radi, drugo rešenje je da napraviš novu registraciju. Odeš ovde https://takprog.petlja.org/osnovnaskola/registration i uradiš sve isto kao i za prvi put, samo budeš ulogovana sa nalogom SonjaDimitrijevic08. Ako napraviš novu registraciju, javi mi da te dodam u takmičenje.

Pozdrav i srećno :slight_smile:

Ја сам се јуче такмичио, а мог имена/username-a нема на резултатима.

Na linku na kojem bi trebalo da imamo zadatke sa full feedbackom i dalje pise “?”.

2 Likes

Meni piše - i ako mi je na takmicenju pisalo ?

Mozda smo razliciti razredi ali konkretno ja dobijam “?” za zadatak “Eksperiment” za osmi razred.

Ja sam 5. razred. Ali pogledao sam excel tabelu sa rezultatima. Ima jako malo petaka, i nisam nasao sebe, samo drugog Davida

Zasto se na zadacima ne prikazuju poeni vec ?

1 Like

Zdravo,

Rezultati nisu prikazani u tabeli ako nisi ostvario poene na takmičenju.

Ako misliš da je trebalo da ostvariš poene, najbolje bi bilo da pišeš žalbu komisiji na takprog.os@gmail.com

Srdačan pozdrav

Zdravo,

Sve pohvale za ovogodišnje kvalifikacije!

Imam 2 pitanja.

  1. Da li će uskoro biti objavljeni test primeri, a možda i rešenja zadataka, za drugu rundu kvalifikacija za osnovce?

  2. Pošto na sajtu DMS-a više nema biltena sa prethodnih takmičenja, da li će uskoro svi materijali koji su bili na ovom sajtu biti postavljeni i na Petlju? Trenutno je za okružno na Petlji postavljeno samo za 4 godine, a za državno za 3 prethodne godine. Koliko se sećam, na DMS su bili odlični bilteni za 2020., 2019. , …, pa ne bi bilo loše jedan copy/paste ovih materijala i na Petlju :slightly_smiling_face:. Značilo bi đacima.

Srdačan pozdrav!

1 Like
  1. Da hoće. Interni dogovor u komisiji je da ostavimo par nedelja posle svake runde đacima da probaju sami da u kloniranim takmičenjima osvoje što veći broj poena, pre nego što objavimo kompletna rešenja i otvorimo sve test-primere. U tom svetlu planiramo da rešenja druge runde objavimo, na primer, tokom narednog vikenda.

  2. Arhiva svih ranijih takmičenja je i dalje dostupna ovde:
    Информатика – основнe школe | Друштво математичара Србије

3 Likes

Хвала на одговору.