Diskusija o trecem krugu kvalifikacija

Zasto ne biste stavili da mora da prvo potvrdi profesor da je on njegov ucenik, pa tek onda da moze da salje resenja za kvalifikacije? Mislim da je to veoma logicno.

Slažem se, naravno ima tu još nekoliko razloga, a komisija se uvek trudi da napravi bolju organizaciju i da brže objavljuje stvari koje su potrebne. Ipak, složićemo se da rezultati i nisu neophdni odmah, osim za nestrpljive takmičare.


Zbog toga što imamo i takmičare čiji profesori nisu mnogo zainteresovani, ili ne mogu da se snađu brzo sa registracijom. Ne bi bilo fer da takvim takmičarima zabranimo učešće zbog njihovih profesora koji ne stižu da obave registraciju na vreme.

4 Likes

Da znas da je sugavi T

Jel moze neko da mi pomogne? Ne vidim gde mi pada resenje 4. zadatka
Kod : https://ideone.com/f4HSoO

Iako je @Dux odgovorio, voleo bih da napisem nesto dodatno vezano za ovu temu, posto sam se osecao slicno dok sam bio takmicar.

Treba razumeti da se svi u komisiji smisljaju zadatke/ pripremaju takmicenja iskljucivo iz licne satisfakcije i zelje da pomognu trenutnim srednjoskolcima da sto bolje svaladaju programiranje ( ili sto se tice onih najboljih da osvoje medalje na svetskim olimpijadama ). Pored toga komisija sadrzi ljude koji su profesori / studenti ili zaposleni u velikim kompanijama, tako da nisu svi u mogucnosti u svakom trenutku radnim danima da se bave problemima koji se javljaju tokom takmicenja ( jos su trenutno aktivni ispitni rokovi itd…).

Naravno to nije briga takmicara i to ne treba da se potencira, kao sto sam rekao svima u komisiji je satisfakcija da se nalaze tu gde jesu, samo zelim da napomenem da treba imati razumevanja za kasnjenje.

Konkretno, da umem i imam pristup nekim stvarima, sigurno bih se licno potrudio da rezultati izadju jos juce, ali to prosto nije moguce :slight_smile:

Ujedno sam misljenja da je potrebno proveriti sve, oznaciti prepisivace i slicno pre nego sto se okace preliminarni rezultati, kako bi oni bili verodostojni i kako se razmatranje zalbi ne bi pretvorilo u vecnost.

Tri kruga kvalifikacija je mnogo vise posla tako da treba imati razumevanja za eventualne propuste. Po mom misljenju je mnogo bolje imati ovakav format i istrpeti manje propuste, nego sve da se svede na jedan krug i eventualno 1-2 teza zadatka koja bi bila jedina priprema pred nastavak ciklusa…

Mnogo sam se raspisao, obecavam da ubuduce necu :slight_smile:

9 Likes

Da li bi neko mogao da mi kaze zasto ovo resenje daje tle/wa?

#include <bits/stdc++.h>

using namespace std;

int main()
{
ios_base::sync_with_stdio(false);
int n;
long double m;
cin >> n >> m;
long double prev;
cin >> prev;
for(int i = 1; i < n; i++)
{
long double c;
cin >> c;
if(prev > c)prev=c;
else m *= c/prev,prev=c;
}
cout << m;
return 0;
}

Pozdrav,Aleksa Miljkovic.

TLE dobijas zato sto ucitavas long doublove sa cin.

WA - Optimalno je prodavati u lokalnim maksimumima, a kupovati u loklanim minimumima, cini mi se da to ne radis.

Kada stavim setprecision dobijem ac umesto wa

Moguce je da sam omasio sta tvoj kod radi, ali svakako je optimalno ono sto sam napisao.

Sto se tice setprecisiona, potreban je kada ispisujes sa cout, ali mislim da ce ti neko drugi bolje objasniti sta je problem.

Jel mozes i moj kod pogledati. Ne znam da li je greska zato sto nesto ne brisem (4. zadatak je u pitanju)? Malo je poduzi kod, zbog toga se izvinjavam

Mislim da je ideja tacna,ali nemam pojma zasto je tle.
Hvala puno.

U redu, ovo sa setprecisionom nije uredu, pretpostavljam da onda program ne obrafjuje ostale decimale pa je zato brzi, ali ne secam se da je u zadatku bilo napomenuto na koliko decimala treva da se zaokruzi( sto bi trebalo )

Kaze na kraju teksta da prihvata resenje ako je greska manja od 10^(-6), pa znas da moras da ispisujes i decimale.

To znam ali ne pise na koliko bi trebalo da se zaokruzi

Pretpostavljam da je to trebalo da znaci kao 6 decimala?

Svakako bar na sest, jer ako stavis manje ovo se desava: npr resenje si dobio isto kao i oni, recimo 34.578369, i ispisao si prve cetiri decimale, to jest 34.5783. Greska je 0.000069, a to je vece od dozvoljene, 10^(-6) = 0.000001. Prakticno smes da pogresis u rezultatu za maksimalno jedan na sestoj decimali(nikako ranije), a posle seste za koliko oces.

2 Likes

Da realno, pa kad ne razmisljam, vise sam okupiran generalnom idejom za zadatak nego za marginalne delove mada zbog toga se skidaju poprilicno veliki brojevi poena

1 Like