Diskusija o trecem krugu kvalifikacija

Svim cvorovima koji imaju out deg 0 dodelis vrednost 0 a ostalim cvorovima dodelis vrednosti onako kako je vec opisano. Dakle s[3]=0 u tom slucaju.

1 Like

Jel bi mogao da pojasnis @igzi out deg, samo mislim da s3 ne bi smeo da bude 0 jer ako je najmanji trebao bi da bude -3 tipa jer realno je to najmanji (tj. najveci jer je negativan) broj s kojim su ispunjeni zahtevi ako kazemo da je a[1]=0. E sad, @matori, ja sam imao ideju da najmanji cvor grafa inicijalizujes na 0, posto ovaj nas primer nema a[0], tj vrednost a[0] ne utice na nas podgraf, stavimo a[1] da bude 0 sto odgovara na prvi deo ovog romana. Nznm kako bih u tom slucaju apdejtovao vrednosti jer ako krenemo redom a[3] ce dobiti tipa -1, pa ce tek obilaskom a[7] morati da se obnovi, ako stavimo a[3] nula hmm, nisam siguran ali mislim da je @igzi imao drugaciji pristup sa prvom vrednoscu vrv mu nije a[1]=0 kao meni, nek me ispravi ako gresim

1 Like

E @matori @andrejko samo sta znaci nznm
Ne bih da minimodujem* kao neki ali mislim da bi bilo bolje da pises lepo bez skracenica da te svi razumeju.
*https://www.google.rs/amp/s/www.urbandictionary.com/define.php%3fterm=Minimod&amp=true

2 Likes

Vazi, izvinjavam se stvarno nisam ucestvovao na forumima, malo sam opusteniji, nznm znaci ne znam :smile: trudicu se da ubuduce pisem lepo, pozz

Kod mene s[i] oznacava sumu prvih i elemenata niza (Nisam siguran da li ti se niz a odnosi na ove sume ili niz koji treba ispisati) tako da ti vrednosti s nisu toliko bitne dokle god su zadovoljeni svi uslovi. Mislim da shvatam sta ti nije jasno, vrednost koju dodeljujemo cvoru x(tj. s[x] je jednaka maksimalnoj vrednosti koju smo dodeli nekom od suseda cvora x plus 1. Na taj nacin garantujemo da s[x] ispunjava sve uslove. Pre nego sto cvoru x dodelimo vrednost neophodno je da pre toga svim susedima x dodelimo vrednost. Out deg oznacava broj grana koje izlaze iz nekog cvora.

Aha hvala, da kod mene je a[nesto] isto kao i kod vas s[nesto], mene je bunilo to kako opdejtovati ali da trebala je ipak rekurzija, znaci rezime: idemo od s[0] do s[n] (ili s[m] ne secam se, ali razumete) i za svaki gledamo s kim je povezan i uradimo funkciju, ako neki susedni nije uradjen uradimo prvo za njega pa vratimo, koliko sam shvatio :slight_smile:

Da to ce zapravo biti obican dfs ali mogli smo i da topolski sortiramo niz cvorova i tako resimo zadatak.

Zahvaljujem, doduse ne znam sta je topolosko sortiranje grafa, ali neka ga za neki drugi put

1 Like

Nema rezultata danas?

Obicno kad izadju oni to javno objave ovde, postoji jedan sajt https://takprog.petlja.org/srednjaskola gde mozes da proveris da li su izasli rezultati.

Tako je za sva takmicenja, cekaju se rezultati neobjasnjivo dugo, iskreno mislim da se to moze uraditi u kracem roku, a cinjenica da su za prve dve kvalifikacije rezultati bili izbaceni u sredu prepodne ne ide bas u prilog organizaciji. :disappointed:

Nadam se da ce izaci sto pre

Samim tim oni krse pravilnik koji su sami napisali. (Po pravilniku preliminarna rang lista treba biti izbacena najkasnije 48h nakon zavrsetka takmicenja)

3 Likes

Zanimljiva konstatacija

“Rezultat koji je takmičar postigao je bio utvrđen odmah nakon kraja takmičenja. Dakle, naše saznanje o broju poena, ne može isti broj promeniti. Štaviše, kao što svi znamo, ne valja trošiti energiju na stvari na čiju promenu ne možemo uticati. Stoga, svaki misaoni ili fizički čin, s ciljem podsećanja na “nepravednu” situaciju u kojoj se izvestan broj ljudi nalazi, je uzaludno trošenje naše energije, koja predstavlja bitan proizvod dobijen direktno od prirodnih resursa. Njihova količina u prirodi se smanjuje, a ljudi treba da se trude da im što duze potraju. Može se primetiti da je iz tog razloga sebično protraćiti sopstvenu energiju na tako beznačajne stvari.”

matori, 21. vek

2 Likes

Kada mozemo da ocekujemo rezultate? :smile: TLE vec 17 sati otrpilike hahahha .

7 Likes

Rezultati, čak i preliminarni, uglavnom kasne usled toga što takmičari krše pravilnik, prave lažne naloge i šalju kodove (tipa @belov), i komisija gubi dosta vremena da ih razvrsta i izdvoji kako bi sve bilo lepo pripremljeno.

U svakom slučaju se izvinjavamo, i komisija takođe treba da poštuje pravilnik, i u skladu sa tim će verovatno od sledeće godine biti produžen rok komisiji za objavljivanje preliminarnih rezultata :smiley:

10 Likes

Da li ce se do sutra znati rezultati ? :grinning:

Postovani,
Pozdravljam to, ali mi nikako nije jasno zasto komisija ne bi objavila rezultate takve kakvi su, a zatim ispravila sve neregularnosti. Siguran sam da bi se mnogi takmicari slozili sa mnom, da je bolje da rezultati budu sto pre objavljeni, ne da budu sto lepse pripremljeni. Naime, zasto bi 95% takmicara ispastalo zbog 5% (procenat sam izmislio, ali mislim da je otprilike taj odnos) koji koriste lazne naloge? Takodje, predlozio bih da se rigoroznije odobravaju nalozi, kako ne bi bilo ovakvih problema, umesto produzavanja roka komisiji.

6 Likes