Diskusija o drugom krugu kvalifikacija

Drugi Krug Kvalifikacija

Kada odprile ce testovi takmicara za drugi krug biti pregledani?

2 Likes

Hahhahaha malo si poranio, prosli put je bilo u sredu u jutarnjim satima.

3 Likes

Sto se tice zadataka ( da ne otvaram novi topic)

Jel je ovo resenje za 4. zad:

  1. Nadjemo LCS
  2. Nadjemo najoptimalnije ‘poklapanje’ LCS-a i stringa tako da broj poteza bude sto manji. dp[j][pos] minimalan cost za postavaljanje j-tog karaktera LCS-a na poziciju pos u stringu. Ovo uradimo za oba stringa, i najoptimalnije je dp[duzina LCS][pozicija koja je validna za zadnji karakter LCS-a]

nadalje je lako racunanje

Mislim da bi ovo trebalo da radi, ali me zanima da li ima neko bolje resenje, pa ako neko moze da podeli?

Za 5. moze i online da se resi, ali ja sam offline sa BIT. Potrebno je samo da se kompresuju koordinate

Ja ne vidim zašto bi ovo bilo tačno u opštem slučaju.

Kakva vam je ideja za peti zadatak?

Haha, sto? Koje je onda resenje? /* Taman sam se ponadao da mi je tacno i da cu MOZDA imati maksimum */

Mislim da je strašno zlobno u 4. staviti oba primera sa x = y, ali šta ja znam.

Sad kad mi ni 5. nije tacan

Koju ste tehniku koristili za 2. zadatak?

Gde ste naucili te fensi izraze i njihovo znacenje poput lcs, kompresuje i to. Hocu i ja tako da budem kul. Salu na stranu ozbiljno imate li neki link da se edukujem malo oko toga…

1 Like

Idi na Codeforces (ili bilo koji bolji sajt), resavaj zadatke, videces mnogo puta neke nazive, izguglas naucis i eto. Potrebno je dosta vremena da se ulozi

Racunajmo dp[i][j][0] najvise poena kad su u poslednjem koraku dva slova jedno napram drugog,dp[i][j][1] kad je dzoker u prvom string naspram slova j,i dp[i][j][2] kad je dzoker u drugom stringu naspram slova i u prvom.Moje resenje 4.

https://dms.rs/wp-content/uploads/2016/12/Uvod-u-dinamicko-programiranje.pdf ovo je mnogo dobar materijal za početno dinamičko programiranje

Za 2. ima rešenje koje radi i za n ~ 10^{12}

1 Like

Staaa? Mozes da podelis?

1 Like

Slusam te @ivan100sic

Teorema o prostim brojevima
Algoritmi za testiranje prostosti broja

Koja tehnika? DP? ############

Mnogo lepsi zadaci u ovom krugu,moje misljenje samo.

Pa kad nema geometrije

2 Likes