Direktan prolazak na republicko, okruzno?

O kom takmičenju se radi?

Okruzno

Poruka:

Mozemo li mi, koji smo direktno prosli na republicko, da radimo okruzno(naravno ko zeli) radi vezbe, provere znanja i privikavanja na atmosferu takmicenja?

I ako je takmicar prosao direktno u B kategoriji, da li moze raditi za A okruzno, cisto, opet, iz vezbe?

1 Like

A inace, ako pitas da li mozes da radis za B kategoriju, siguran sam da mozes, ne samo ti nego svi koji smo prosli direktno u B.

1 Like

Koliko ja znam možeš da radiš za A, ali onda moraš da radiš i državno u A kategoriji

Aha, hvala, ali ako moze potvrda od nekog clana komisije

Odgovor na tvoje pitanje mozes pronaci u pravilniku,
Члан 4.4

На такмичењима у којима су такмичари подељени по категоријама, ученици ниже
категорије Б све време такмичења имају право увида у задатке обе категорије. Ученик ниже категорије Б може да одабере да се такмичи у вишој категорији, али није могуће да се истовремено такмичи у обе категорија. Такмичар обавештење о промени своје категорије доставља надлежној такмичарској комисији. Промену је могуће извршити током самог трајања такмичења, али само пре него што такмичар преда задатке. Такмичар је дужан да промену своје категорије јасно наведе у коментарима кода који је предао и да о томе обавести дежурног наставника, који ту информацију прослеђује надлежној комисији. Ако то не уради, такмичар ће се оцењивати у нижој категорији Б (у којој је започео такмичење), без обзира које је задатке предао. Такмичар који у једном тренутку промени категорију у вишу, остаје у вишој категорији током читавог годишњег циклуса такмичења. У следећем циклусу такмичења такмичар може почети такмичење у нижој категорији Б, ако за то испуњава услове.

Hvala (moram 20 karaktera)

1 Like

Bilo bi dobro kada bi se neko iz komisije oglasio i potvrdio ovo

https://takprog.petlja.org/srednjaskola/post/59

2 Likes

Vest je azurirana. Niste u obavezi da se javite komisiji pre takmicenja :slight_smile: