Pomoc oko zadatka http://bubblebee.petlja.org/PiramidaCifara#problem

Potrebna mi je pomoc. jasno mi je ugnjezdavanje ovih petlji i prethodne zadatke sam sve uradio, i ispisivao mi je program kako je trebalo(doduse nisam slao na proveru kod vas ali program mi je ispisivao sve kao sto i treba)…

U ovom zadatku mi nije jasno kako da prvi br ,(1) na vrhu piramide da automatski centriram, tj ? koj god parametar n da unesem, prvi br ce imati odredjeno odstojanje od leve strane kako bi bio na centru piramide…

http://bubblebee.petlja.org/PrevrnutiTrougao
// ovako sam resio zadatak prevrnuti trougao, uz pomoc praznih stringova (string razmak1,razmak2) ----na ovaj nacin mi radi program pa sam mislio nesto slicno primenim u sledecem zadatku,al ne znam kako bih poceo,tj kako na osnovu inputa int n da mi on sam odredi razmak vrha piramide br(1) od leve ivice…Nadam se da sam i ovaj zadatak uopste dobro uradio. Nadam se sam ovo dobro objasnio :smile:

#include
#include<math.h>
#include
#include

using namespace std;

int main() {

int n;
cout << "unesite n";
cin >> n;
int brojac1, brojac2;
brojac1 = 1;
brojac2 = 1;
string razmak = " ";
string razmak1 = " ";

while (brojac1<=n)
{
	brojac2 = 1;

	while (brojac2<=n)
	{
		cout << "*";
		brojac2++;
	}
	cout << endl;
	n--;
	cout << razmak;
	razmak = razmak + razmak1;
}
system("pause");

}

Joj, za ovaj zadatak prevrni trougao: u svakom redu imas 5 karaktera, u prvom imas 0 razmaka, pa 1, 2, 3, 4 => 5 zvezdica, 4, 3, 2, 1

#include<iostream>

using namespace std;

int main(){
	
	int n;
	cin >> n;
	
	for(int i = 0; i < n; i++){
		for(int j = 0; j < i; j++){
			cout << " ";
		} //ispisi potrebne razmake 
		for(int j = 0; j < n-i; j++){
			cout << "*";
		} //ostalo popuni zvezdicama
		cout << endl;
	}
	
}

Ne bih ni da ti pomazem za ovaj zbog kojeg si postavljao pitanje probaj sam nesto da uradis, ako bas ne bude moglo odgovori ovde, pogledacu. :sweat:

evo uradio sam zadatak, ako mozes molim te da proveris, posto sam i za prethodni zadatak( prevrnuti triugao) napisao program koji je u sustini radio,ali opet nije bio dobar.
Hvala, poz…

#include
using namespace std;
int main() {

int n;
cin >> n;
int cifra = 1;

for (int i = 0; i < n; i++)
{
	for (int j = 0; j < n-i-1; j++)
	{
		cout << " ";
	}
	for (int j = 0; j < i+1; j++)
	{
		cout << cifra << " ";
	}

	cout << endl;
	cifra++;
}

system("pause");

}

1 Like

:white_check_mark: :smiley: