O kategoriji "Pitanja"

Sva vaša pitanja oko zadataka, algoritama, Petlja portala ili bilo čega što vas muči i mislite da na Algori možete dobiti odgovor, postavite ovde. Pišite nam probleme na koje nailazite pri korišćenju portala i vaš feedback.

Cao, treba mi pomoć : nije mi jasno zašto svaki moj kod kojeg ovde testiram javlja grešku.
Koristim Small Basic 1.2 i moji programi rade kaga ih pokrenem iz Small Basic 1.2 !!!

1 Like

@AndrejNS BubbleBee koristi Small Basic 1.1 mozda je u tome problem (preci cemo u toku nedelje na 1.2). Za svaki slucaj, da li mozes da mi posaljes neke tvoje kodove i zadatke na kojima si probao na email? (saljem ti email u privatnoj poruci)

1 Like

Postovani,
Resavala sam zadatak iz iteracija, u kategoriji maksimum i minimum, zadatak je razlika suma do max i od max. Zadatak sam resila na ovaj nacin, resavala sam u programu c/c++:
#include
using namespace std;
main()
{
int max=0,n,s1=0,s2=0,i;
cin>>n;
for(;n>0;n–)
{
cin>>i;
if(max<i)
{s1+=max+s2;
max=i;
s2=0;}
else
s2+=i;
}
cout<<s1-s2;
}
Mislim da mi je zadatak korektan, jer u online comileru izbacuje tacno resenje, ali mi ovde izbacuje MLE.
Unapred zahvalna, Mina

Potreban mi je vaucer za prof nalog. Hvala

@cvija Da li mozete da se obratite u kategoriji #zbornica?

Postavi svoje pitanje kao novu temu u kategoriji #pitanja (veliki zeleni + u donjem desnom uglu)

Da li biste bili ljubazni da me prebacite na profesorski nalog ili da mi date vaucer za isti?
Unapred zahvalan Bogoljub. pozdrav

Zdravo,
cuo sam za petlju i trenutno prelazim vas prirucnik o pythonu za ucenike sestog razreda gde sam primetio sam gresku u primerima koje ste vi postavili u oblasti:
Конверзија милиметара у метре, дециметре, центиметре и милиметре .
U primeru koji prebacuje iz milimetara u metre, decimetre, centimetre i milimetre imate gresku u sedmom redu, koji kod vas glasi:

duzina = int(input("Unesi dužinu u milimetrima: "))
m = duzina // 1000
ostalo_mm_1 = duzina % 1000
dm = ostalo_mm_1 // 100
ostalo_mm_2 = ostalo_mm_1 % 100
cm = ostalo_mm_2 // 10
mm = ostalo_mm_2 // 10 <-- Ovo nije tacno, pravi kod glasi: mm = ostalo_mm_2 % 10
print(“Dužina je”, m, “m”, dm, “dm”, cm, “cm”, mm, “mm”)

Imate gresku i u drugom primeru koji pretvara iz centimetara u metre, decimetre, centimetre i milimetre, a koji kod vas glasi ovako:

duzina = int(input("Unesi dužinu u centimetrima: "))
mm = duzina % 10
cm = (duzina // 10) % 10
dm = (duzina // 100) % 10
m = duzina // 1000
print(“Dužina je”, m, “m”, dm, “dm”, cm, “cm”, mm, “mm”)

U prvom redu umesto int treba da stoji float kako broj mm ne bi uvek bio jednak nuli,
Drugi, treci, cetvrti i peti red su vam skroz netacni, ovako glasi tacan kod:

mm = (duzina * 10) % 10
cm = (duzina * 10 ) % 100 // 10
dm = (duzina // 10) % 10
m = duzina // 100

Vas kod iz gornjeg primera bio bi dobar kad biste pretvarali iz milimetara u metre, decimetre, centimetre i milimetre ali ste u zagradi napisali: "Unesi dužinu u centimetrima: "
zbog toga vas program ne radi, ako je greska u kucanju desava se i najboljima.

Nadam se da ce vam ove sugestije pomoci posto je taj prirucnik dobar i veoma koristan pa je steta da ima nesto sto je ekvivalent greske u kucanju.

Treba mi pomoć da otvorim profesorski nalog.
Tacnije , ako sam dobro shvatila, treba mi ~broj vaučera‚‚ kao bih ga ukucala na svom nalogu
dradovic10
Unapred havla Milena Nijailović

Zdravo,

Želim da prijavim bag u vezi sa zadatkom navedenim u linku ispod. Tačno rešenje problema vraća WA rezultat za jedan od test slučajeva.

https://petlja.org/biblioteka/r/problemi/Zbirka/ograda_terase

Poštovani,
napravila sam naloge učenicima po grupama, trudim se da pratim njihov rad u statistici, i isčitavam odgovore kojima objašnjavate kako to trenutno funkcioniše, odnosno o postojećim problemima.
Moje pitanje se odnosi na to zašto neke zadatke učenici ne mogu da urade, kažu da ne mogu nešto da upare, prevuku… Konkretno, u pitanju je Priručnik za 7. razred i lekcija br.1 - Koordinate , boje, duži.

Poštovana Dejana,

Upravo sam proverio i lekcija se prikazuje kako treba. Koji browser koriste učenici i da li bi mogli da mi pošalju sliku kako izgleda kada ne radi kako bih znao šta se dešava?

Poštovani Lazare,
evo šaljem sliku koju mi je učenica prosledila, radila je na telefonu.
Pozdrav i hvala na odgovorima.

Ulogovala sam se sa jednim učeničkim nalogom, i taj isti primer prikazuje kao da je rešen, u ovom slučaju tačno, ali ne može da se poništi, a na tom nalogu učenik se nije logovao i rešavao.
Hvala još jednom.

Zaboravih da napišem, browser je Chrome.
Pozdrav! :grinning:

Poštovana Dejana,

Hvala vam mnogo na slikama. Vidim da svakako postoji problem. Probaćemo da repliciramo bug i da ga ispravimo.

Hvala vam još jednom. Javljajte nam slobodno kada primetite probleme. To nam mnogo pomaže.

ja sam sve uradio ali ovo mi pise the program cant start because api-ms.win.rutine :грлећи се:свеат_смиле:замишљен:замишљен:цолд_фаце:хот_фаце:хот_фаце:хот_фаце:забринут:збуњен is missind from youe computer. try reinstalling the program to fix this problem

Zdravo,

Upravo sam napravila nalog za sebe a potom i za dete ali za ovaj drugi nalog javlja mi svaki put da je username ili pasword incorrect iako sam proverila vise puta i sve je tacno uneto.

Bila bih jako zahvalna ako neko moze da proveri o cemu se radi .

Hvala!

Hvala

Poštovana,

Vidim da je nalog za dete dobro napravljen i aktivan. Proverite da li je dobro uneseno korisničko ime, proverite da li prilikom unošenja šifre imate uključen caps lock, da li je izabrana dobra tastatura i da li unosite dobre karaktere.

Ako to ne radi, da biste uneli novu šifru, potrebno je da odete na https://petlja.org/cpanel/Children , sa desne strane kliknete na točkić kod željenog naloga, tu unesete novu šifru i kliknete na izmeni. To će promeniti šifru, a ostaće isto korisničko ime. Pokušajte da se onda ulogujete sa novom šifrom.