Hackathon - kad? kako?

Kada i gde imaju Hakatoni po Srbiji/Beogradu? Da li se oni sporadično organizuju, pa ko čuje ili postoji neki plan? Kakvo je predznanje potrebno za jedno takvo takmičenje? U čemu se obično kuca? I bilo koja druga zanimljiva informacija je dobrodošla :smiley:
Unapred zahvalna na odgovoru :smiley:
P.S. Ne znam da li je ovo mesto za ovo pitanje, ali ja ne znam gde drugde mogu da pitam :stuck_out_tongue:

Nisam puno upucen u ovu temu, no evo iz arhive startita sta je skorije bilo od desavanja https://startit.rs/tag/hakaton/
I samo da kazem da je ovo pravo pitanje za ovakav forum :slight_smile:

1 Like

Ne postoje neki odredjeni datumi, obicno ne znas dok ne objave da su otvorene prijave (2-3 nedelje ranije). Mada odredjeni hakatoni koji se odrzavaju vise godina za redom, obicno se svake godine odrzavaju u slicnom terminu pa mozes da ih ocekujes. Korisno je da pratis FB grupe studenata RAFa, MATFa, ETFa jer se tamo gotovo svi hakatoni sharuju. Startit takodje sharuje dosta hakatona.

Obicno je cilj hakatona napraviti neki proizvod, a sama tehnologija se ne ogranicava. Najcesce se prave web aplikacije (svaki tim bira skup alata i jezika koji im najvise odgovara). Realizacija zamisljene ideje je vazna, ali jako je vazno i da sama ideja ima nesto sto izdvaja vas proizvod od proizvoda ostalih timova.

Pozeljno je da tim poznaje alate za koje su se odlucili, ali daleko od toga da treba da budu eksperti. Najvaznije je da dobro radite zajedno i da ste raspolozeni da ucite nove stvari/tehnologije i da to umete da radite brzo.

Kako najlakse poceti?
Okupis tim, napravite jednostavnu web aplikaciju i vec ste skupili dovoljno predznanja da se prijavite i ucestvujete na hakatonu. Iz mog iskustva, na samom hakatonu se dosta stvari nauci, i posle svakog hakatona saznate koji su vam propusti u znanju ali i u timskom radu. Na tim propustima mozete da radite do narednog hakatona. I tako u krug :slight_smile:

1 Like

Kao dodatak na “napravite jednostavnu web aplikaciju”, za one koji tek treba da udju u taj svet:

https://blog.hellojs.org/web-development-how-to-start-in-2017-b2357febe8ba

1 Like