BubbleBee 2.0 - funkcionalnosti, problemi, komentari

Jeste,to je dobra ideja.

Bilo bi korisno kada bi dodali u zbirku :
-oblast minimum i maximum
-oblast sa charovima i stringovima

Šta kažete na novi BubbleBee izgled? http://petlja.org/BubbleBee :slight_smile:

1 Like

Opa, odlicno :smiley: Svaka cast :slight_smile:

1 Like

Nova verzija je mnogo funkcionalnija i preglednija. Posebno mi se dopada editor i informacije o prevođenju!
Da li će se u konačnoj verziji videti ulazno/izlazne vrednosti test primera, kao u staroj verziji?
Svaka čast na uloženom trudu oko celog portala! Neprocenjiva pomoć svim budućim programerima (i ne samo njima) :smiley:

1 Like

@zmajcek ajd molim te pogledaj ovo! @marbo hvala na prijavi ovoga, i na lepom komentaru :slight_smile:

1 Like

I ja mislim da nije pedagoski dati rjesenja. Dovoljno je u lekcijama obraditi par primjera koji su osnov za dalje rjesavanje zadataka. Svako ce imati svoj pristup problemu. A rjesenja i nacini pristupa problemu se mogu podijeliti na forumu. Forum neka bude ucionica :slight_smile: (dodatna ili dopunska nastava)

1 Like

Hvala na podršci i feedbacku @marbo. Želja nam je bila da što pre korisnicima omogućimo da koriste novu verziju tako da je manji set funkcionalnosti ostao ne pokriven i njima i dalje možete pristupiti kroz stari portal. Preuzimanje ulazno/izlaznih vrednosti je nešto što će biti dostupno u konačnoj verziji imajući u vidu i ovo što je @brankica napisala.

Hvala na odgovoru @zmajcek. Super je što možemo da posmatramo kako odličabn stari portal postaje još bolji.

Kratko sam pogledala ovu novu verziju, mozda nisam primijetila, ali nisam nasla npr.
Zbirka / 01 Formule / Zbirka-trening
Trening Problem Istorija Komentari Rešenje Statistika
Dali ce ponovo biti?

Da, postepeno cemo pokrivati sve funkcionalnosti starog BubbleBee-a, uz manje ili vece izmene.

Stavite da mozemo da vidimo input I output.:slight_smile:

Razmislicemo o tome da li je to ispravan pristup. Vidljiv input povlaci analiziranje inputa kada god kod ne prolazi umesto analiziranje koda i trazenje greske sto je vrlo vazan deo programiranja.

1 Like

Dobra ideja, i imaginarna valuta za kupovinu test primera

Ta imaginarna valuta bi mogla da se dobije kad se tacno uradi zadatak?
Npr.
1 zadatak=10 imaginarnih valuta
test primeri za 1 zadatak=100 imaginarnih valuta

Kako bi bilo da se dodaju graficki problemi za sve platforme?
Stvarno bi pomoglo

Ako pod ovim graficki problemi mislis na npr. http://petlja.org/BubbleBee/r/lekcije/interactive-book-py6/karel a pod platforme na programske jezike, onda samo da kazem da tako nesto podrazumeva izuzetno puno rada. Mi smo iskoristili Runstone platformu koja podrzava ovakvu podrsku u web strani za Python, za ostale programske jezike takva podrska ili ne postoji ili je ogranicena u odnosu na ovo sto postoji za Python. Mi nemamo resurse da bi se razvojem toga bavili. Bas zbog ovakve podrske koja postoji za Python, i jos nekih stvari, preporucujemo Python za one koji pocinju da uce programiranje. Posle kada neko “prohoda” u Python-u moze lakse da predje i na neki drugi programski jezik.

Jeste,ali ne postoji to za C++ !!!
Malo nepravedno…jeste treba puno truda,ali ako se znaju osnovne komande jelakse,
A i bilo bi zanimljivo videti koliko je uradilo i napraviti u lekcijama neke iz grafike.
Inace novi metod bez test primera je nepotreban,jer se test-primeri mogu videti na starom BubbleBee-u.

Pozdrav svima.
Samo da pijavim jednu po meni malu grešku a vi vidite da li jeste ili nije.
Na adresi:

http://petlja.org/BubbleBee/r/lekcije/interactive-book-py6/niske

u delu:

На пример, ако је ime = “Zorana” тада је ime[-1] карактер a док је ime[-3] карактер r.

valjda bi trebalo da bude ime[-4] карактер r ili ako je ime[-3] карактер a.

1 Like

Izvinjavamo se što nam je ovo promaklo! @bobi_silovo hvala na prijavi problema! @Lazar_Bojicic jel mozes molim te da pogledas ovo?

Hvala Vam na sugestiji! Svakako jeste greška, potpuno ste u pravu. Potrudićemo se da ispravimo što pre. Hvala Vam još jednom.