2017 - Srpska Informatička Olimpijada

Srpska Informatička Olimpijada će se održati u subotu i nedelju, 13. i 14. maja na Računarskom fakultetu u Beogradu, Knez Mihailova 6/VI.

Početak takmičenja u subotu je u 11:00, a u nedelju u 9:00. Izrada zadataka svakog dana traje 5 časova. Mole se takmičari da na mesto održavanja takmičenja dođu bar 30 minuta pre početka takmičenja.

http://takprog.petlja.org/vesti/30

1 Like

Hoće li biti probnog SIO poput prošle godine, i hoće li se i SIO raditi na Petlja platformi ili na CMS-u?

@MladenP Radiće se na Petlja platformi.

Molimo sve takmičare da pre početka takmičenja provere da li znaju šifru za Petlja nalog sa kojim su do sada učestvovali i ako ne znaju, da resetuju šifru.

Da li smemo da koristimo nasu tastaturu na takmicenju?

@MladenP Da, ali moraš doći najkasnije 30min pre početka takmičenja i doneti tastaturu komisiji na proveru.

Preliminarni rezultati prvog dana takmičenja

Jel se zna koliko ljudi bi otprilike trebalo da dobije nagrade na SIO?

30% ? :confused: tako barem piše u pravilniku koliko se ja sećam, e sada ne znam da li važi za sve nivoe

Znam nego pitam jer vidim da je ranijih godina uvek bilo malo vise od 30%, prosle godine je oko 40% dobilo, a ja sam 11 od 34 to je u 32,4 % pa gledam kakve su mi sanse :slight_smile:

srećno :blush: :four_leaf_clover:
btw čestitam na rezultatu tebi i svima ostalima :wink:

1 Like

Da li cemo moci da vidimo kodove takmicara?

SIO preliminarni rezultati

Nagrade će biti poznate posle žalbi.
@redemption99 Da, kodovi su objavljeni na sajtu.

1 Like

Zašto ne radi grader za testiranje SIO?

Menjali smo masinu. Trebalo bi sad da radi :slight_smile:
S obzirom da je prosao rok za zalbe, downgrade-ovali smo masinu sto znaci da vremenska ogranicenja vise nisu dobro postavljena pa ce neka resenja dobijati TLE (iako ne bi na SIO masini).

1 Like

Proradilo je, hvala! Kada se ocekuju konacni rezultati?

U narednih 24h bi trebalo :slight_smile:

Objavljeni su konačni rezultati SIO 2017.
http://takprog.petlja.org/vesti/33

Čestitamo svim takmičarima!

1 Like

Da li će biti medalja, i ako da, kada će biti dodela?

1 Like